PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236096}

Skazany na śmierć

Prison Break
7,6 218 209
ocen
7,6 10 1 218209
6,9 12
ocen krytyków
Skazany na śmierć
powrót do forum serialu Skazany na śmierć

Będzie nowy sezon :)

ocenił(a) serial na 9

Stacja FOX ogłosiła, że w przyszłym roku w amerykańskiej telewizji pojawi się piąty sezon "Prison Break", a zagrają w nim ponownie Wentworth Miller i Dominic Purcell.

Była to wiadomość o tyle zaskakująca, że wydarzenia z ostatniego sezonu wyraźnie sugerowały śmierć głównego bohatera, czyli Michaela Scofielda, granego przez Wentwortha Millera. Co więcej, minęło 6 lat od finałowego epizodu.

Twórca serialu (Paul Scheuring) twierdzi, że istnieje logiczne wyjaśnienie na powrót Micheala. W planach jest 10 nowych odcinków.

Ciekawie, ciekawie :)

smielak

Ostatni sezon znakomity jak dla mnie, a końcówka... chyba sprawiedliwa... Ten krwotok z nosa wszystko wyjaśnił w ostatniej scenie.
Nie wiem tylko jakim cudem niby miałby przeżyć? Poczekamy, zobaczymy.

ocenił(a) serial na 8
anita_6_filmweb

No jak dla mnie uśmiercenie go było lipą.. nie zginął w więzienich.. miał operację ale i tak zmarł.. Poza tym bez niego nie ma geniuszu :)... Czy wiadomo już kto będzie w Obsadzie ( Poza Wenworthem i Dominiciem?)

Arena26

Sarah Wayne Callies. Na razie tylko tyle wiadomo. Ale pewnie pozostali bohaterowie też wrócą. Nie wiem tylko jak oni to chcą rozegrać z tą śmiercią Michaela...

ocenił(a) serial na 9
anita_6_filmweb

skąd wiadomo, że Sarah Wayne Callies powróci do serialu? niedawno w wywiadzie powiedziała, że nie dostała takiej propozycji więc nie wie

kylieyonce

Wyczytałam w jakimś reportarzu, chyba na axn. Już nie pamiętam.

anita_6_filmweb

"Ostatni sezon znakomity jak dla mnie, a końcówka... chyba sprawiedliwa... Ten krwotok z nosa wszystko wyjaśnił w ostatniej scenie.
Nie wiem tylko jakim cudem niby miałby przeżyć? Poczekamy, zobaczymy."

Znakomity? Oj, bo Cię posądzę o fanboystwo ;)

Ciała nie pokazano. Upozorowana śmierć, aby przestali go ścigać. Miałoby to chyba więcej sensu, niż kuriozalna "śmierć" Sarah i późniejszy jej cudowny powrót.

marcin261287

Chodziło mi o akcje. Ja oglądałam z zapartym tchem każdy odcinek. Teraz dopiero miałam okazje obejrzeć Skazanego do końca.
W sumie upozorowana śmierć nie byłaby "taka zła" :)

anita_6_filmweb

Mnie chodzi o całokształt. Ta "akcja" była na niskim poziomie.

marcin261287

Jak dla kogo

anita_6_filmweb

4 sezon był bardzo słaby. Ty możesz go odbierać inaczej, ale prawdy to nie zmieni ;)

marcin261287

Prawda jest taka, że każdy może oceniać wedle swoich upodobań.

anita_6_filmweb

Ale w tym przypadku jest to oczywistość. Nie ma o czym mówić.

marcin261287

Skoro dla Cb sezon 4 jest beznadziejny to ok. Dla mnie nie jest. Nie musisz wciskać innym swoich opinii. Koniec.

anita_6_filmweb

Nie dla mnie. On jest zły. Jeśli uważasz, że jest "znakomity", to masz po prostu niskie wymagania. Bez urazy.

marcin261287

Ja mam niskie wymagania?! A kim Ty jesteś ? Ekspertem z dziedziny seriali? Nie obrażaj mnie. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na jakikolwiek temat. Nie wiem dlaczego nie podoba Ci się moja ocena. Jest to jeden z moich ulubionych seriali, a nie mam ich zbyt wiele. Więc, back off.

anita_6_filmweb

Właściwie masz niskie wymagania i jesteś zapatrzona w ten serial. Gdyby zakończyli po rewelacyjnym pierwszym sezonie, to wówczas mógłbym się z Tobą zgodzić. No ale niestety...

marcin261287

Ty chyba masz coś nie tak z głową. Nie jestem "zapatrzona w ten serial". Po prostu mi się podoba, a to że Ty się ze mną nie zgadzasz to już Twój problem. Po co się wypowiadasz skoro ten serial jest słaby dla Cb. I nie pisz mi tu jaka jestem bo mnie nie znasz.

anita_6_filmweb

Użyłaś określenia "znakomity". Musiałem interweniować. Ten serial może być znakomity, ale tylko dla Ciebie. Tak na prawdę sezon 4 to potwarz dla widza.

marcin261287

od początku to jest tylko i wyłącznie moje zdanie więc nie wiem o co Ci człowieku chodzi

anita_6_filmweb

Zdanie, zdaniem. Jednak musisz wiedzieć, ze się mylisz.

marcin261287

nieomylny się znalazł. pzdr.

anita_6_filmweb

W tej kwestii mam słuszną rację.

ocenił(a) serial na 6
anita_6_filmweb

Powiedzmy, że serial niezły, zwłaszcza pierwszy sezon dobry, potem równia pochyła w dół, ale na tle najlepszych seriali jednak odstaje, ale masz prawo go wysoko cenić skoro jak twierdzisz mało widziałaś z najlepszych seriali.
(Breaking Bad, The wire, Sopranos, The Shield, Twin Peaks, X-files, Dexter, Detektyw, Fargo, Oz, Sześć stóp pod ziemią, Rzym, Gra o tron, Utopia, House of cards, Czarne lustro, Deadwood, Zakazane imperium, Zagubieni, Mad men)
Nawet z tematyki więziennej przecież Prison Break przegrywa mocno z innym serialem "OZ" 1997-2003.

użytkownik usunięty
marcin261287

był znakomity i moze go ktos odbierac inaczej ale prawdy to nie zmieni

Twojej prawdy

użytkownik usunięty
marcin261287

twojej tez

Istnieje tylko jedna prawda. Ty sobie tworzysz własną...

użytkownik usunięty
marcin261287

Haha, niezle masz nasrane

Dorośniesz, to może zrozumiesz. Na obecną chwilę dyskusja z tobą jest bezcelowa.

użytkownik usunięty
marcin261287

pewnie jestem starsza od ciebie ;]

użytkownik usunięty
anita_6_filmweb

Ciekawe jak oni chcą to zrobić i o czym zrobić.

Na 90% znowu o ucieczce z więzienia :D

diablo56

I żeby być na czasie, będzie to więzienie zarządzane przez ISIS.

ocenił(a) serial na 8

Tak czułem,że " Zmartwychwstanie " ,oto i odpowiedź :P - choć jeżeli,mam przedstawić swoje przepuszczenie,to zostanie przesunięty czas do przodu o jakieś 20-lat i jego Potomek " Syn " ich wszystkich Rozpi***oli :) Intuicja,to mi podpowiada na 99% :)

użytkownik usunięty
szaki3

Ich czyli kogo, bo tam wszyscy zgineli.

ocenił(a) serial na 8

no nie do końca zginęli.. wiemy że zginęła Matka a Pan Generał był na krześle.. jak mi wiadomo link na krześle też już był :)... ponadto jest jeszcze córka Generała i podejrzewam scenarzyści znajdą dla nich wrogów... dla mnie bomba że powrócą.. a czas jest tu najmniejszym problemem minęło parę lat trochę ich odmłodzą jak to w tv bywa i dadzą radę.. największą głupotą było uśmiercenie Michaela po tym jak zrobili mu operację - matka jego przeżyła a on nie trochę to było naciągane.. dlatego ciekawa jestem co dla nas szykują...

użytkownik usunięty
Arena26

Później było kilka naciągnięć, ale ja i tak czekam.

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Ciała nie pokazano, ale jak mogli upozorować śmierć skoro ostatnia scena kończy się wizytą ich wszystkich na grobie Michaela? Głupota wznawiać ten serial, powinien się skończyć tak jak się skończył.

Levon_V

Ta wizyta to też pozory ;)

Levon_V

Skąd niby wzięli ciało ?Ten grób a raczej całe cmentarzysko leży na plaży (kurde nie pamiętam,Kostaryka ?.)Po Final Breaku raczej nie mogli odzyskać ciała
primo -ucieczka Sary
secundo- było by co zbierać i kto im by to wydał ?

Cmentarz na plaży to raczej symbol dla poległych.

A co do wznawiania serialu,chyba takie czasy nastały-w grach remastery,w filmach rebooty i remaki a w serialach kontynuacje.Po "Flashu" widzę że chłopaki dobrze wyglądają,uwielbiam zimowe klimaty-Majkel dałbyś radę z syberyjskiego więzienia ?

ocenił(a) serial na 9
marcin261287

Moim zdaniem Michael żyje na 99% bo takto nie byłoby sensu kręcić piątego sezonu po 6 latach a jak zauważyliście ciała nie pokazali bo producenci mieli w tym jakiś głębszy sens ja osobiście czekam na piąty sezon :)

ocenił(a) serial na 6
smielak

Super. Dałem spokój przy pierwszym odcinku 4 sezonu. To jest coś pokroju M jak miłość tylko o zwalczaniu mafii. Wymyślanie problemów z których i tak wszyscy wychodzą bez uszczerbku. Najbardziej mi się podobał 20 minutowy problem jak Sucre utknęła noga w rzece. Kwintesencja przeciągania i głupoty powstających problemów.

ocenił(a) serial na 10
smielak

Bardzo się ciesze i z niecierpliwoscią oczekuje kolejnego sezonu. Najlepszy serial jaki ogladalem i prawdopodobnie nigdy lepszego juz nie obejrzymy :(.

wojtas94dariusz

Młodyś. I głupiś. Wszystko po drugiej części drugiego sezonu to parodia. Emocje były w 1 sezonie.

ocenił(a) serial na 6
wojtas94dariusz

Najlepszy ? Poziom tego serialu to co najwyżej poziom Spartacusa czy Walking dead.
Daleko mu do najlepszych seriali (Breaking Bad, The wire, Sopranos, The Shield, Twin Peaks,
X-files, Dexter, Detektyw, Fargo, Oz, Sześć stóp pod ziemią, Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron,
Utopia, House of cards, Deadwood, Czarne lustro, Zakazane imperium, Zagubieni, Mad men itp)

returner

Spartacus, TWD a także Prison Break, wszystkie te seriale zaliczają się do tej listy najlepszych , które wymieniasz.

ocenił(a) serial na 6
devilll2305

Odstają pod względem scenariusza, dialogów i aktorstwa wyraźnie od tych seriali wymienionych.

returner

Szczerze? Wolę PB niż np OZ które wymieniłeś, a w którym to absurd goni absurd.

ocenił(a) serial na 6
devilll2305

Prison Break to przecież idealny przykład jako król absurdów :)
A 4 sezon to mistrzostwo świata pod tym względem.
Nawet najwięksi fani rzygali tym co było w 4 sezonie.
Jakość PB spadała z każdym sezonem 1> 2 >3 >4.
1 i 3 dział się w więzieniu. 1 był zdecydowanie najlepszym sezonem PB,
ale moim zdaniem odstawał poziomem od tego co zaprezentowało HBO w Oz.
gdyby Michael trafił do Oswald pierwszego dnia byłby dziwką Schilingera w wspólnej celi. Oz miał dużo lepszy scenariusz, dialogi, aktorstwo, był przemyślany od początku do końca, a nie pisany na kolanie jak było widać w kolejnych sezonach PB.
W PB wyrózniał się Theodore 'T-Bag' Bagwell.
W Oz - Kareem Said, Simon Adebisi, Vern Schillinger, Ryan O'Reily, Chris Keller,
Omar White

Pewnie Spartacus też dla ciebie jest lepszy od Rzymu :)

Z Oz wiele świetnych kreacji

returner

W OZ najbardziej mnie denerwuje i jest to równocześnie największy absurd, że w więzieniu o zaostrzonym rygorze więźniowie moga praktycznie wszystko. Dla mnie to jest bezsensu i pod tym względem PB mi się bardziej podobało.

1 i 2 sezon były genialne i gdyby taki poziom trzymał cały czas byłby oceniany wyżej niż OZ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones