PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236096}

Skazany na śmierć

Prison Break
7,6 218 048
ocen
7,6 10 1 218048
7,0 11
ocen krytyków
Skazany na śmierć
powrót do forum serialu Skazany na śmierć

Do czasu.

ocenił(a) serial na 8

Skazany na Śmierć to z pewnością serial ciekawy, wciągający. Ale tylko przez dwa sezony. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to wszystko się powtarza, wszystko dzieje się na nowo. Scofield i Burrows razem ze swoimi kompanami muszą uciec albo coś zrobić, żeby komuś pomóc albo coś tam. Jedyne co się zmienia to niektórzy bohaterowie i sceneria. Początkowo dawałem 9/10, ale taka ocena byłaby pewnego rodzaju ciosem dla innych seriali. Dlatego zdecydowałem się obniżyć ocenę o 1. 8/10

Pusss

Serial ogląda się świetnie przez pierwsze dwa sezony, pamiętam, że chłonąłem nieraz po osiem odcinków dziennie, co jest dla mnie dużym wynikiem. Sezon trzeci niby nie był zły, przynajmniej bardzo rzadko spotykam się z negatywnymi opiniami wobec niego, ale mi się spodobał dopiero od połowy. Czwarty nonsens, ale da się oglądać. Za pierwszy i drugi sezon 10/10, za trzeci 7 i czwarty 6.

ocenił(a) serial na 6
nawisher

Mam bardzo podobne odczucia: pierwszy sezon genialny - 10/10, drugi wciąż świetny - 9/10, trzeci co najwyżej poprawy 7/10, a na czwartym co chwilę się śmiałem ze spotykanych absurdów, nie mówiąc już o "zwrotach akcji", które były zbyt oczywiste - 5/10. Dlatego sumienie nie pozwala mi dać oceny wyższej niż 7/10, ale zobaczymy jak to będzie z sezonem piątym.

ocenił(a) serial na 9
BlackPhoenix

Zgadzam się ale ja bym za 3 sezon dał 8 bo nie widzę pomiędzy nim a drugim i pierwszym aż takiej przepaści.

ocenił(a) serial na 9
BlackPhoenix

Ja się nie zgadzam jestem zdania że czwarty sezon jest dużo lepszy od trzeciego ale najlepszy to pierwszy i drugi był ten klimat trzymający w napięciu a w trzecimy już go nie ma.

ocenił(a) serial na 8
19Milena93

Również mam inne zdanie - pierwszy sezon był genialny (i właściwie na nim serial powinien się skończyć), drugi najsłabszy (aż zrobiłam sobie kilkutygodniową przerwę w oglądaniu i bardzo ciężko było mi się przekonać, żeby jednak do niego wrócić i obejrzeć serial do końca), trzeci niezły (oczywiście w bardzo dużym stopniu wtórny w stosunku do pierwszego, ale w sumie mnie to nie raziło, a Scofielda usiłującego zwiać z kolejnego więzienia całkiem przyjemnie się oglądało ;) ), czwarty też niezły, trochę może przekombinowany i za bardzo sensacyjny, ale zwłaszcza druga połowa była ciekawa.

nawisher

1,2,3 sezon mega. 4 - nieporozumienie.

nawisher

8 odcinków? Szacun! Mój rekord to 5 odcinków jakiegokolwiek serialu:)

ocenił(a) serial na 8
Pusss

Powtarza się nawet to, że za każdym razem, w każdym sezonie, zaplanowana "wielka akcja" udaje się dopiero za drugim razem (poza Scyllą, ale ją z kolei tak bez problemu zdobyli, że to było tak samo zabawne jak ta konieczna porażka wszystkich pierwszych prób ;) ).

Pusss

Najbardziej w 4 sezonie rozbraja mnie, że główni bohaterowie zaczynają współpracować z generałem, bo boją się o swoje rodziny. Generał grozi, że ktoś z ich bliskich zginie jeśli nie przyniosą "scyli" i tu cały absurd! Co wcześniej ich bliskim nie groziło niebezpieczeństwo?! Wobec tak potężnej organizacji jak "Firma" ich bliscy powinni dawno siedzieć w innych krajach w ukryciu. Nie wspominając o tym, ze już dawno zostaliby zabici.
Kolejny absurd: w poprzednich sezonach nawet stary dziad na stacji benzynowej, na jakimś zadupiu potrafił rozpoznać każdego ze ściganych. W 4 sezonie głowni bohaterowie chodzą wszędzie swobodnie, nawet na pogrzeb jednego z policjantów, gdzie roi się od policji i nikt ich nie poznaje. Poprzednie sezony też nie są bez skazy. Trzeci sezon i główny wątek opierający się na ucieczce z więzienia w Sonie, że niby tylko Scotfield potrafi z niego uciec, a samo więzienie przypomina poprawczak, w którym każdy może swobodnie się poruszać i tylko kilku ziewających strażników na wieżyczkach pilnuje terenu wokół więzienia. Wystarczyłoby kilku snajperów i śmigłowiec, i wydostaliby tego gościa bez problemu. W ogóle co za pomysł z tym zamurowanym więźniem, chowającym siew piwnicy i jedzącym szczury :D reżyser chyba dobrego kwacha zarzucił, bo nie widzę innego wytłumaczenia. W pierwszym sezonie drażniło mnie z kolei ostentacyjne zachowania więźniów. Każdy strażnik w mig by się zorientował, że coś jest na rzeczy. Dobrze ktoś już napisał, że I sezon był oparty na "Skazani na Shawshank", II na "Ściganym", trzeci był powtórką pierwszego, a czwarty, to już na siłę dorobione zakończenie.

ocenił(a) serial na 9
Pusss

Odkąd w serialu pojawiła się scylla, to zaczęło się mocno psuć, to poprostu nie ta bajka. Reżyser na siłę chciał kręcić dalsze części po sukcesie pierwszych dwóch. Sezon 1,2 no i może 3 jest ok, ale 4 tutaj nie pasuje w takim kontekście.

ocenił(a) serial na 9
Pusss

A ja się nie zgodzę, moim ulubionym sezonem jest 1 i 3. Właśnie 2 sezon jest dla mnie nudny, ciągnący się.......

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Pusss

Chrzanisz. Dostajesz minusa.
2 sezon najlepszy
3 sezon ok
1 sezon słaby
4 sezon dno

ocenił(a) serial na 7
Pusss

Dokładnie. Kilka miesięcy temu odpuscilem sobie serial po jakimś odcinku 4 sezonu, po prostu uznałem że to strata czasu, trzeba będzie dokończyć..

ocenił(a) serial na 8
Pusss

Nie będę odkrywczy i stwierdzę, że pierwsze dwa sezony najlepsze. Sezon pierwszy to klasyka, gdzie cała akcja dzieje się w więzieniu, a w sezonie drugim mamy ukrywanie się i uciekanie przed policją. Kolejne sezony to już powtórka z rozrywki. W sezonie trzecim znowu trafiają do więzienia, tym razem w Panamie i mają z niego uciec.

ocenił(a) serial na 7
Pusss

1 i 2 sezon rewelacja, od 3 nudy... trąci kiczem. W 5 sezonie coś zaczyna ponownie się dziać, ale dupy nie urywa. Ocena 7/10

ocenił(a) serial na 8
Pusss

Dla mnie 1 i 2 sezon rewelacja, szczególnie ucieczka, czyli końcówka pierwszego i połowa drugiego. 3 dobry, 4 tragiczny, z każdym odcinkiem pogrążał się coraz bardziej, przewidywalny, a pomysly niczym z mody na sukces (wiało desperacją twórców). 5 dopiero zaczęłam, znowu ten sam schemat ucieczki, ale ciekawe tło, więc na pewno lepszy od 4.

Pusss

Moim zdaniem dodatkowo wiekszosc scen jest taka lekko zenujaca. Te dialogi… takie “tanie” i przewidywalne. Moze to dlatego, bo ogladam serial teraz a nie “kiedy to bylo modne”. I tak dalam 8/10 bo serial swietny, ale czasami lapie mnie cringe jak slucham co bohaterowie do siebie mowia.

ocenił(a) serial na 8
AlexabezKeksa

Oczywiście że tak , bo jak wiadomo serial ten był modny w czasach prehistorycznych ;)

ocenił(a) serial na 10
Pusss

Będę strzelał nie ukrywam
Fan Spidermana w którym każda historia jest po 5 razy wałkowana i powtarzana ale napiszę to samo o PB śmiech na sali

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones